| Upload Date | March 10 2026 03:37 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B85N |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B85N |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4670K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Inference Information | |
|---|---|
| Framework | ONNX |
| Backend | DirectML |
| Device | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
| Workload | Accuracy | Score | |
|---|---|---|---|
|
Image Classification (F32)
|
100% |
1214
227.2 IPS |
|
|
Image Classification (F16)
|
100% |
1237
231.4 IPS |
|
|
Image Classification (I8)
|
100% |
1049
196.4 IPS |
|
|
Image Segmentation (F32)
|
100% |
2373
39.6 IPS |
|
|
Image Segmentation (F16)
|
100% |
2910
48.6 IPS |
|
|
Image Segmentation (I8)
|
98% |
2423
40.5 IPS |
|
|
Pose Estimation (F32)
|
100% |
35838
43.4 IPS |
|
|
Pose Estimation (F16)
|
100% |
27017
32.7 IPS |
|
|
Pose Estimation (I8)
|
100% |
29776
36.1 IPS |
|
|
Object Detection (F32)
|
100% |
1329
99.2 IPS |
|
|
Object Detection (F16)
|
100% |
1246
93.0 IPS |
|
|
Object Detection (I8)
|
60% |
569
42.5 IPS |
|
|
Face Detection (F32)
|
100% |
3381
40.2 IPS |
|
|
Face Detection (F16)
|
100% |
3422
40.7 IPS |
|
|
Face Detection (I8)
|
89% |
2928
34.8 IPS |
|
|
Depth Estimation (F32)
|
100% |
11994
93.0 IPS |
|
|
Depth Estimation (F16)
|
100% |
11763
91.2 IPS |
|
|
Depth Estimation (I8)
|
95% |
9477
73.5 IPS |
|
|
Style Transfer (F32)
|
100% |
60576
79.7 IPS |
|
|
Style Transfer (F16)
|
100% |
52807
69.5 IPS |
|
|
Style Transfer (I8)
|
98% |
46621
61.3 IPS |
|
|
Image Super-Resolution (F32)
|
100% |
11663
416.5 IPS |
|
|
Image Super-Resolution (F16)
|
100% |
11437
408.5 IPS |
|
|
Image Super-Resolution (I8)
|
99% |
7299
260.7 IPS |
|
|
Text Classification (F32)
|
100% |
1316
1.89 KIPS |
|
|
Text Classification (F16)
|
100% |
1254
1.80 KIPS |
|
|
Text Classification (I8)
|
98% |
668
960.3 IPS |
|
|
Machine Translation (F32)
|
100% |
1718
31.6 IPS |
|
|
Machine Translation (F16)
|
100% |
1690
31.1 IPS |
|
|
Machine Translation (I8)
|
70% |
1115
20.5 IPS |