| Upload Date | August 19 2025 02:18 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A5346a) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac15,14 |
| Motherboard | Mac15,14 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Ultra |
| Topology | 1 Processor, 28 Cores |
| Identifier | Apple M3 Ultra |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Single-Core Score | 3255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3099
445.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2963
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3397
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3213
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2951
40.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3945
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3091
247.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3023
93.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2739
82.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2934
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3803
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3857
296.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3859
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4023
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2733
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3365
106.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27084 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19834
2.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26364
158.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
38618
790.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
30433
701.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
40311
547.1 images/sec |
|
|
Clang
|
58177
286.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4126
330.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45530
1.38 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
22782
681.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16120
66.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36460
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19858
1.53 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
36725
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17431
172.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51376
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
39398
1.25 Mpixels/sec |