| Upload Date | August 26 2025 09:47 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR X670E GENE |
| Power Plan | Dynamic Boost Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5885 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 8398 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3643 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3541
508.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3116
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3783
77.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3492
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3474
47.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3360
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3616
289.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3267
101.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3766
112.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4798
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4130
128.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4059
312.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4058
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4188
41.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2974
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3749
118.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27076 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16338
2.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
32059
193.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26216
536.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
31513
726.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
40204
545.6 images/sec |
|
|
Clang
|
53592
263.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4642
371.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
50602
1.53 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
17818
533.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22221
92.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36598
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
32834
2.52 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27943
820.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20236
200.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
64044
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
30115
953.5 Kpixels/sec |