| Upload Date | September 08 2025 04:48 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A5351b) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac15,14 |
| Motherboard | Mac15,14 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Ultra |
| Topology | 1 Processor, 28 Cores |
| Identifier | Apple M3 Ultra |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Single-Core Score | 3222 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3067
440.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2983
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3427
70.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3214
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2940
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3940
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2965
237.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2855
88.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2660
79.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2905
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3768
117.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3876
298.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3790
111.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4068
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2729
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3375
106.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19882
2.79 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27053
163.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
38958
797.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
30160
695.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
40403
548.3 images/sec |
|
|
Clang
|
59119
291.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4055
324.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44703
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
21644
647.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16161
66.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37144
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20212
1.55 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37163
1.09 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17467
173.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52954
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
38325
1.21 Mpixels/sec |