| Upload Date | November 20 2025 03:29 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3556
510.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3621
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4399
90.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3878
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3775
51.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4938
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4020
321.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3661
113.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6204
185.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4384
18.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4392
136.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5355
411.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4912
144.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4686
46.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3636
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3978
126.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12792
1.79 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17981
108.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20871
427.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18256
421.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20818
282.5 images/sec |
|
|
Clang
|
28133
138.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5258
421.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21842
676.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17881
535.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19337
80.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22469
699.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18962
1.46 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22179
650.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17152
170.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22070
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19653
622.3 Kpixels/sec |