| Upload Date | November 30 2025 05:32 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3538
508.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3634
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4407
90.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3841
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3792
51.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4922
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3991
319.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3672
113.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6218
186.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4424
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4407
137.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5403
415.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4931
144.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4679
46.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3642
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3943
124.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12807
1.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18657
112.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20857
427.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18921
436.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20736
281.4 images/sec |
|
|
Clang
|
28074
138.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5228
418.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21883
678.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17506
523.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18530
76.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22363
695.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19183
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22709
666.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16542
164.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22029
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20106
636.6 Kpixels/sec |