| Upload Date | December 05 2025 11:21 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3518
505.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3613
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4363
89.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3844
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3799
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4922
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3998
320.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3673
113.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6178
184.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4460
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4399
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5325
409.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4918
144.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4710
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3632
3.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4102
129.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12472
1.75 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17544
105.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20690
423.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18084
417.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20375
276.5 images/sec |
|
|
Clang
|
27550
135.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5243
419.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21622
670.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17256
516.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18542
76.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22659
705.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18589
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22151
650.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16290
161.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22267
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19608
620.8 Kpixels/sec |