| Upload Date | December 17 2025 12:59 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3441
494.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3507
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4412
90.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3866
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3802
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4920
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4017
321.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3693
114.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6253
187.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4361
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4486
139.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5378
413.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4955
145.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4721
46.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3662
3.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4080
129.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17836 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12511
1.75 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17709
106.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20608
421.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18472
426.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20986
284.8 images/sec |
|
|
Clang
|
27873
137.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5289
423.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21750
674.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17664
528.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19234
79.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22547
701.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18827
1.45 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22440
658.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16858
167.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22406
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19726
624.6 Kpixels/sec |