| Upload Date | January 05 2026 12:25 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3555
510.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3644
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4410
90.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3843
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3793
51.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4905
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3991
319.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3657
113.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6209
185.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4310
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4441
138.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5385
414.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4904
143.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4745
47.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3637
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4010
127.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12728
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18073
108.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20792
425.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18520
427.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16104
218.6 images/sec |
|
|
Clang
|
26496
130.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5051
404.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21769
674.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17399
520.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19204
79.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22485
699.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18957
1.46 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21905
642.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16320
161.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21766
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20150
638.0 Kpixels/sec |