| Upload Date | January 06 2026 01:34 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3567
512.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3614
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4374
89.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3888
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3658
49.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4950
24.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4046
324.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3630
112.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6238
186.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4450
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4521
140.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5434
417.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4952
145.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4644
46.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3644
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3919
124.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17730 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12659
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17592
106.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20523
420.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18679
430.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20862
283.1 images/sec |
|
|
Clang
|
27467
135.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5252
420.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21905
678.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17494
523.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18711
77.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23181
721.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18538
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21841
640.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16442
163.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22519
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19153
606.4 Kpixels/sec |