| Upload Date | January 12 2026 11:58 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D5087f) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac15,14 |
| Motherboard | Mac15,14 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Ultra |
| Topology | 1 Processor, 28 Cores |
| Identifier | Apple M3 Ultra |
| Base Frequency | 3.96 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Single-Core Score | 3154 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2976
427.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2871
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3279
67.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2964
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2862
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3834
18.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2958
236.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2915
90.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2676
80.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2822
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3712
115.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3788
291.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3710
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4007
39.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2727
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3377
106.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27146 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19346
2.71 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25496
153.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
36856
754.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
30874
712.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
40518
549.9 images/sec |
|
|
Clang
|
58301
287.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4059
325.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44723
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
21713
649.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16618
68.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35964
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22791
1.75 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37918
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19650
195.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49247
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
40231
1.27 Mpixels/sec |