| Upload Date | January 26 2026 12:52 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR X670E GENE |
| Power Plan | AMD Ryzen [Zen4-3D] Balanced HighPower 11-v5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5741 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2048 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3492
501.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3111
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3773
77.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3456
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3391
46.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3348
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3622
290.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3199
99.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3829
114.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4809
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4047
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3950
303.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3982
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4204
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2928
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3676
116.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27147 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16929
2.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
31975
192.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26607
544.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32154
741.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
40373
547.9 images/sec |
|
|
Clang
|
52417
258.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4699
376.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
48979
1.48 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
18285
547.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21551
89.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38573
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
32562
2.50 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27327
801.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19242
190.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
62428
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31878
1.01 Mpixels/sec |