| Upload Date | January 30 2026 02:22 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Pro WS WRX90E-SAGE SE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX |
| Topology | 1 Processor, 96 Cores, 192 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 8 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.20 GHz |
| Cluster 1 | 32 Cores |
| Maximum Frequency | 5190 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 96 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 96 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 96 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 12 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 511.37 GB |
| Single-Core Score | 3112 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3007
431.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2378
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3270
66.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2966
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3041
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3027
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3294
263.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2865
88.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3364
100.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4201
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3591
111.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3028
232.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3542
103.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3392
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2599
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3061
96.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 33340 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17249
2.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
29051
175.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
30830
631.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
29514
680.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
65269
885.8 images/sec |
|
|
Clang
|
92133
453.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4237
339.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
51327
1.55 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
21906
655.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18132
75.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
60195
1.87 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
32115
2.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37637
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
25127
249.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
235965
228.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
41748
1.32 Mpixels/sec |