| Upload Date | January 30 2026 08:20 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR X670E GENE |
| Power Plan | AMD Ryzen [Zen4-3D] Balanced HighPower 11-v5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5741 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3602 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3494
501.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3123
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3717
76.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3453
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3398
46.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3338
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3566
285.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3201
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3828
114.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4803
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4070
126.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3914
301.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4000
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4171
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2929
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3667
116.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27137 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16951
2.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
30734
185.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27510
563.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
31687
730.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
39194
531.9 images/sec |
|
|
Clang
|
51187
252.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4591
367.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
48865
1.48 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
18280
547.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21816
90.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38750
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
33115
2.55 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27608
810.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20765
206.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
62393
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
32393
1.03 Mpixels/sec |