| Upload Date | January 30 2026 08:59 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Pro WS WRX90E-SAGE SE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX |
| Topology | 1 Processor, 96 Cores, 192 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 8 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.40 GHz |
| Cluster 1 | 32 Cores |
| Maximum Frequency | 5391 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 96 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 96 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 96 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 12 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 511.37 GB |
| Single-Core Score | 3196 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3106
446.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2356
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3326
68.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3091
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3128
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3144
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3419
273.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2980
92.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3491
104.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4339
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3665
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3144
241.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3660
107.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3354
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2681
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3099
98.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 33460 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17099
2.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
29409
177.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
32591
667.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
29307
675.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
61441
833.9 images/sec |
|
|
Clang
|
96621
475.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4462
357.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
54043
1.64 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
21781
651.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18745
77.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
58305
1.81 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
33251
2.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
39011
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20072
199.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
256338
248.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
39473
1.25 Mpixels/sec |