| Upload Date | February 09 2026 11:07 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3594
516.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3693
22.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4418
90.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3861
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3809
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4886
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3958
317.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3636
112.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6209
185.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4413
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4373
136.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5364
412.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4889
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4634
46.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3628
3.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4006
126.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12682
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17868
107.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20378
417.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18522
427.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21031
285.4 images/sec |
|
|
Clang
|
27685
136.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5243
419.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21710
672.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17650
528.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19021
78.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22485
699.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19001
1.46 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22518
660.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16400
162.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22457
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19876
629.3 Kpixels/sec |