| Upload Date | February 21 2026 12:02 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac15,14 |
| Motherboard | Mac15,14 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Ultra |
| Topology | 1 Processor, 28 Cores |
| Identifier | Apple M3 Ultra |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Single-Core Score | 3253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3088
443.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2986
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3358
68.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3216
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2955
40.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3941
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3060
245.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3013
93.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2743
82.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2939
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3799
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3885
298.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3851
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4004
39.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2732
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3395
107.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27139 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19524
2.74 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26372
158.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
38132
780.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
29911
689.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
39495
536.0 images/sec |
|
|
Clang
|
58677
289.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4113
329.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45311
1.37 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
22170
663.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16534
68.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36845
1.15 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22873
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
36781
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18445
183.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50644
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
37604
1.19 Mpixels/sec |