| Upload Date | March 04 2026 11:29 AM |
| Views | 69 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4258 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3616
519.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3566
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4400
90.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3889
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3817
51.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4900
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3977
318.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3699
114.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6216
186.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4422
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4412
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5324
409.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4936
144.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4710
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3468
3.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4028
127.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17796 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12715
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17868
107.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20598
421.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18918
436.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20998
285.0 images/sec |
|
|
Clang
|
27656
136.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5269
422.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21838
676.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17381
520.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19295
79.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22211
691.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17862
1.37 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22537
661.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16757
166.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22344
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19496
617.3 Kpixels/sec |