| Upload Date | March 14 2026 10:18 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 10 Pro |
| Model ID | Google Pixel 10 Pro |
| Motherboard | blazer |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.25 GHz |
| Cluster 2 | 5 Cores @ 3.05 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.78 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.21 GB |
| Single-Core Score | 2277 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1853
266.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1632
9.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2557
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2645
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2290
31.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3025
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2162
173.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2407
74.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2669
79.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2284
9.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2579
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1790
137.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2417
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2123
21.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1775
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2553
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6007 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3617
519.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5720
34.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8565
175.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8952
206.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7491
101.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8979
44.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1853
148.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9091
281.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4805
143.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5543
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7695
239.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4382
336.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5901
173.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5099
50.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7542
7.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8433
267.0 Kpixels/sec |