| Upload Date | March 14 2026 10:18 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948N |
| Model ID | samsung SM-S948N |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3641 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2949
423.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2922
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3890
79.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3610
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3603
48.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4367
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3077
246.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3244
100.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5695
170.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3346
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3854
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3768
289.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4026
118.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4185
41.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3084
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3555
112.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7097
1019.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11207
67.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12643
258.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12374
285.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13375
181.5 images/sec |
|
|
Clang
|
17292
85.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3570
285.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13280
411.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11277
337.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9959
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14891
463.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11352
872.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11675
342.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9180
91.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14323
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12029
380.9 Kpixels/sec |