| Upload Date | March 14 2026 10:18 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83GS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 2309 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2096
301.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2161
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2281
46.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2298
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2227
30.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2260
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2312
185.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2248
69.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2223
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2956
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2650
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1927
148.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2262
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2859
28.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2224
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2489
78.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9629 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5657
812.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10166
61.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11455
234.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11768
271.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11737
159.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13635
67.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2882
230.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13891
430.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6187
185.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11219
46.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13484
419.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9799
753.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9536
279.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9661
95.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15669
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12058
381.8 Kpixels/sec |