| Upload Date | March 14 2026 10:19 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2407FRK8EC |
| Model ID | Xiaomi 2407FRK8EC |
| Motherboard | rothko |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.83 GB |
| Single-Core Score | 1942 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1341
192.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1757
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2390
48.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2252
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1862
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2411
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1984
158.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1870
58.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2186
65.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1860
7.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2190
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1794
137.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2065
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1836
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1417
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2118
67.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7262 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5370
771.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7673
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10219
209.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10272
236.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8246
111.9 images/sec |
|
|
Clang
|
11221
55.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2390
191.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9432
292.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5522
165.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6570
27.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9557
297.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5854
450.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7496
220.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6441
63.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7811
7.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9143
289.5 Kpixels/sec |