| Upload Date | March 14 2026 10:19 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Model ID | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.65 GB |
| Single-Core Score | 3766 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3158
453.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3072
18.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3834
78.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4491
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3583
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4348
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2972
238.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3230
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5754
172.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3400
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3881
120.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3901
299.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4173
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4900
48.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3058
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3632
115.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11502 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8130
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12376
74.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12610
258.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14452
333.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14031
190.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16481
81.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3605
288.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13794
427.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11942
357.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10158
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14984
466.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11758
904.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12425
364.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10585
105.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15007
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12255
388.0 Kpixels/sec |